Konečně ucelené hodnocení všech květnovo-červnových akcí včetně fotografií! Sorry za zpoždění…

Líhně

Berentzen Líhně - foto13.4.2007
O vítězi Berentzen Líhně rozhodla Velká porota!

V klubu Templ v Ostravě na šest nejlepších čekal v šest hodin večer ve čtvrtek 12. dubna nejen solidní počet diváků, ale i historicky největší porota nejen soutěže Berentzen Líheň, ale zřejmě i všech obdobných soutěží v republice. V jejím středu byli jak produkční klubů a festivalů, tak zástupci nahrávacích studií, hudebních prodejen i profesionální hudebníci. Úlohu však rozhodně neměli jednoduchou, protože kvalita finálové šestce byla patrná při každém tónu. Domácí kraj zastupoval první vystupující opavský Manipul v čele s uhrančivou zpěvačkou. Jako druhá nastoupila brněnská skupina Woodoo, která předvedla skvělou pódiovou show a energií nabité vystoupení. Jako třetí pak hradeckokrálovský Enter oslovil porotu českými texty, skvěle šlapajícím nářezem i fantastickým frontmanem. Druhou polovinu zahájil pražský Red Baron band, který vrátil návštěvníky do období Woodstocku se vším všudy, druhý zástupce Prahy The Carve pak předvedl místy „supportovskou“ show, bohužel bez výraznějších refrénů. Posledním finalistou pak byl druhý zástupce Brna Go in side, který zpočátku působil jako české U2, postupně však přešel i do jiných atraktivnějších poloh. O show se pak staral zejména zpěvák, který jakoby Bono Voxovi z oka vypadl.

Krátce po jedenácté večer pak předali porotci své verdikty organizátorům soutěže a začalo velké počítání. Po zhruba čtvrthodině pak bylo jasno. Pro symbolickou odměnu generálního partnera firmy Berentzen za čtvrté až šesté místo si přišly kapely Manipul, The Carve a Red Baron band. Z třetího místa se radovali brněnští Go in side, kteří se líbili skoro přesné polovině poroty. Napínavé vyhlašování pak vyneslo na druhé místo druhého brněnského zástupce kapelu Woodoo, která u poroty získala z devatenácti možných dvanáct druhých míst. Překvapivě se porota shodla i na celkovém vítězi, kterého na první místo nominovala rovněž dvanáctka porotců. Největší radost tak měla zaslouženě skupina Enter z Hradce Králové. Cenu za výkon ve finále pak získal kytarista skupiny The Carve.

„Na severu Moravy jsme zatím hráli jen pětkrát a z toho třikrát v rámci Berentzen Líhně a moc se nám tady líbilo. Je tady dost dobrý publikum, severočeši jsou větší suchaři. Díky vítězství si tady navíc zahrajeme ještě na pěti dalších velkých akcích, což je skvělý,“ krátce po vyhlášení prohlásili vítězové, čímž naráželi na jednu z cen, kterou je garantované účinkování na pěti největších akcích v regionu, včetně Colours of Ostrava. Ani další ceny jistě neurazily, když kapela získala prostor pro nahrání demosnímku v šenovském Art Vox studiu, natočení koncertního videoklipu os Astacus filmu, stejně jako ostatní vítězové pak mikrofony od hudebnin Bayger v Ostravě. Akce by ale nešla uskutečnit ani bez zatím nejmenovaných partnerů, kterými letos byli pivovar Radegast, město Havířov, rádio Hey, Deník, společnost Pitstop media a Ha-vel. Všem ještě jednou na závěr mockrát děkujeme a věříme, že nás podpoří i v dalším ročníku, který vyhlásíme na podzim roku 2007.
Vikingové

30.3.2007
Berentzen Líheň 2007 zná všechny finalisty!

Všech šest finalistů zná po čtvrtečním večeru soutěž amatérských hudebníků Berentzen Líheň 2007. Ve velkém finále těch nejlepších ze tří klubů na Ostravsku se nakonec utkají rovnoprávně tři kapely z Moravy a tři z Čech.

Nečekali jsme, že to takto vyjde, ale vcelku to odráží skutečnost, když se nám přihlásilo zhruba stejné množství kapel z Moravy i Čech. Doufali jsme ve větší zastoupení našeho kraje a regionu, ale porotci poslali do finále ty opravdu hudebně nejlepší a na city prostě nedbali… Největší zastoupení bude mít ve finále stověžatá Praha a Brno, když z obou měst uvidí návštěvníci finále po dvou kapelách, když o tom rozhodla poslední dvě semifinálová kola v Music clubu v Bohumíně a Templu v Ostravě. O poslední šanci postoupit do finále se v Templu utkaly skupiny Misty Ways z Brna, Brenda 5 z Plzně a The Carve z Prahy. Radovali se nakonec pražští The Carve, kteří oslovili jak pódiovou show, tak zajímavým osobitým stylem. V bohumínském Music clubu došlo jen na souboj dvojice Dovolená Narkotika ze Vsetína a Woodoo z Brna. Lepším se porotě zdálo a do finále nakonec postoupilo brněnské Woodoo.

A takto to tedy bude vypadat:
Velké finále soutěže BERENTZEN LÍHEŇ 2007
12. dubna 2007 od 18.00 hod., Templ, Ostrava, Stodolní ul.
18.00 – Manipul (Opava)
18.55 – Woodoo (Brno)
19.50 – Enter (Hradec Králové)
20.45 – Red Baron Band (Praha)
21.40 – The Carve (Praha)
22.45 – Go in side (Brno)
Všechny srdečně zveme na Velké finále!!!
Vikingové

16.3.2007
Berentzen Líheň 2007 – jsme v semifinále!

Velmi těžké rozhodování měli ve čtvrtek 15. března všichni členové poroty v soutěži Berentzen Líheň ve všech klubech! A to přesto, že v Jazzu v Havířově proběhlo už první semifinále, zatímco v Templu v Ostravě a Music club v Bohumíně se konala „jen“ poslední kola základní části.

V Bohumíně nakonec zvítězilo díky lepší pódiové prezentaci, před karvinskými kapelami Demiurg a Orchidea, brněnské Woodoo. Ve všech kapelách byli výborní muzikanti (klobouk dolů), přesto nakonec porota poslala do semifinále jediného zástupce jižní Moravy. V semifinálových kolech se zde utkají ve čtvrtek 22. března skupiny Red Baron band z Prahy, Kox z Ostravy a místní Interwal, ve čtvrtek 29. března pak slovenská kapela Love Age Icon, Dovolená Narkotika ze Vsetína a brněnští Woodoo.

V Ostravě zahájila poslední kolo pražská kapela The Carve. Osobitý zpěvák, výborně sehraná parta na profi úrovni, prostě hotová kapela. Jediné co by se dalo upřít, je částečná neoriginalita s příklonem k Support Lesbiens. Skupina Nothingham zase předvedla gotický rock se vším všudy, jen trochu moc syrový a místy bohužel nedotažený do konce. Třetí účastník, havířovská Apatheia, měla nejlepší hudební projev, ale trochu složitý a překombinovaný. Z Ostravy tak nakonec jako poslední do semifinále postoupili pražští The Carve. Semifinálová kola budou mít následující složení: 22. března vystoupí v klubu Templ skupiny Love gangsters z Českých Budějovic, The Slots z Prahy a Enter z Hradce Králové, o týden později pak Misty Ways z Brna, Brenda 5 z Plzeňska a The Carve z Prahy.

Havířovem zněly tóny prvních tří semifinalistů a hrálo se o hodně. Vítěz si zajistil postup do Velkého finále 12. dubna v klubu Templ v Ostravě. Každá kapela razila poněkud jiný styl, přesto každá v tom svém byla výborná. Překvapili hlavně mladíci z Přibyslavi - Šatlava. Jen díky svému mládí a částečné nezkušenosti nakonec skončili druzí. Na třetím místě se umístila kapela Mimostojící z Jeseníků. První finalistou se stal Manipul z Opavy, který postoupil do semifinále jako náhradník z druhého místa. V druhém havířovském semifinále se o stejnou poctu utkají ve čtvrtek Excelent Suprbend z Ostravy, Café la Maňana z Valmezu a Go in side z Brna.

Tak kapely už znáte, tak vzhůru ve čtvrtek do klubů! A POZOR! Už nyní si blokujte termín Velkého finále. Proběhne 12. dubna v klubu Templ na Stodolní v Ostravě a vystoupí tady najednou všech šest finalistů. Rozdáme na místě ceny kapelám, určitě ale něco zbude i pro návštěvníky!!! Zatím nic neslibujeme, ale půjde o vstupenky na atraktivní akce!!!
Vikingové

9.3.2007
Havířov už zná všechny semifinalisty

Jako první ze tří částí soutěže amatérských hudebníků Berentzen Líheň 2007 zná po čtvrtečním koncertě všechny své semifinalisty Havířov. Zatímco v klubech Templ v Ostravě a Music club v Bohumíně se ve stejný den konala předposlední základní kola, v Havířově už to bylo základní kolo poslední.

Tentokrát se utkaly kapely Go in Side z Brna, Sbiranico z Valašského Meziříčí a domácí havířovský De Reval. Koncert byl opět plný energie, i když jedna z kapel přijela ještě s nedoléčeným zpěvákem. Právě na to zřejmě nakonec „doplatilo“ druhým místem jinak velmi dobré Sbiranico, které porazili brněnští Go in Side. De Reval také nasadil naplno, ale na lepší umístění nedosáhl. Příští čtvrtek 15. března proběhne v Jazz clubu první semifinále v obsazení Mimostojící z Jeseníků, Manipul z Opavy a Šatlava z Přibyslavi, ve čtvrtek 22. března zde pak v druhém semifinále vystoupí moravské kapely Café la Maňana z Valašského Meziříčí, Exelent Suprbend z Ostravy a právě Go in side z Brna. Z každého semifinále postoupí vítězná kapela do Velkého finále soutěže Berentzen Líheň 2007, kde už půjde o hlavní ceny. Pokud jste si všimli, že ne vždy je v semifinále vítěz daného kola, je to tím, že bohužel z pracovních a jiných důvodů se dvě kapely nemohou semifinále účastnit. Mrzí to jak je, tak nás, přejeme jim hodně dalších úspěchů!

V bohumínské části soutěže šlo o to, vybrat předposledního semifinalistu. Utkaly se zde poprvé kapely jen z ostravského regionu Herro-In a Kox z Ostravy a After Dark z Havířova. Každá z kapel razila poněkud jiný hudební směr. Porotu hodně oslovili pohodoví Herro-In i havířovští After Dark. Nakonec se ale po delším rozhodování rozhodla pro ostravský Kox, který poslala do semifinále. V posledním základním kole se tady ve čtvrtek představí v těžce nářezovém kole dvě karvinské kapely Demiurg a Orchidea a brněnské Woodoo.

V ostravském Templu se tentokrát sešly kapely z celé republiky a šlo také o předposlední místo v semifinále. Nejdelší cestu sem vážila kapela Brenda 5 z Plzně a nemusela litovat. Byli pro nás víceméně jednoznačným vítězem. Tahounem byl fantastický bubeník. Skupina Já taky z Olomouce se přijela v podstatě jen rozkoukat na větším fóru, když šlo o mladé hudebníky zkušenostmi i věkem, zatímco Excellent z Frýdku-Místku si spíše přijeli zahrát, když svým ortodoxním pojetím metalu nepřekvapil, ale rozhodně ani neurazil. V posledním základním kole se v Templu opět utkají kapely z celé republiky: The Carve z Prahy, Nothingham z Turnova a havířovská Apatheia.

Těšíme se na všechny milovníky dobré muziky opět ve čtvrtek v kterémkoliv z uvedených klubů!
Vikingové

2.3.2007
Berentzen Líhně 2007 zamávala s chřipkou!

Tak tentokrát jsme oproti minulému kolu, kdy nám spousta kapel onemocněla, zamávali s chřipkou MY! Místo devíti kapel ve třech klubech, jsme jich nechali vystoupit hned DESET! Právě návštěvníci bohumínské části soutěže se z toho asi radovali nejvíce. V předchozím kole viděli jen jednu kapelu (bohužel nenapravitelný průšvih!!!) a proto jsme jim za to nabídli netradičně hned čtyři. K původně přihlášeným Blind Gape z Ostravy a domácím bohumínským Interwal, přibyli ještě dva zástupci Českých Budějovic - Bloody Rose a Ig-elit. Stylově se tentokrát vůbec poprvé nejvíce líbila porotě domácí kapela, což se ještě nestalo ani jednou. Zvítězil Interwal, přestože druzí budějovičtí Bloody rose byli minimálně stejně dobří. Dokonale zaplněný byl tentokrát, stejně jako v posledních kolech, i havířovský Jazz club, přestože zde nevystoupila žádná z domácích kapel. Fakt nás moc těší, že jste začali chodit i na neznámé skupiny a pochopili, že mohou být hóóódně dobré. Na tomhle kole jste nám to říkali osobně, což samozřejmě potěší. Ve čtvrtečním kole tentokrát vystoupily tři téměř dokonalé formace Charlie Straight z Třince, Multiplayer z Prahy a Café la Maňana z Valašského Meziříčí. Začínalo se jazzrockem a pokračovalo až do velmi příjemného bigbítu, který nakonec uchvátil jak porotu tak diváky nejvíce. Vítězné vavříny, a postup do semifinále, si tak vybojovala pražská skupina Multiplayer. V ostravském Templu se ve čtvrtek trochu přitvrdilo a v hardrockovém stylu vystoupily kapely Enter z Hradce Králové, Hallodrn ze Semil a domácí ostravští The Witness. Z vítězství se radovali zaslouženě hradečtí Enter, když ostatní kapely výrazněji převyšovali jak hudebně, tak celkovým dojmem. Pro Witness hovoří jejich začátky (tyhle soutěže jim určitě do budoucna hodně dají), Hallodrn zněl zajímavě, ale trošku chyběla „nápaditost.“

Berentzen Líheň 2007 pokračuje tento čtvrtek 8. března po sedmé večerní dalšími koly. Jazz clubem se ponese bigbít v podání kapel Sbiranico z Valašského Meziříčí, Feedback ze Zábřehu na Moravě a Go in side z Brna. Ostravský Templ poctí svou návštěvou hardrockové partičky Excellent z Frýdku-Místku, Já taky z Olomouce a Brenda 5 z Plzně. Regionální bigbít s přesahem do metalové tvorby zazní v bohumínském Music clubu v podání skupin Herro-In a Kox z Ostravy a After Dark z Havířova.
Těšíme se na Vás a opětovně děkujeme partnerům (viz. sloupec vpravo), bez nichž by samozřejmě žádná Berentzen Líheň nebyla…
Vikingové

26.2.2007
Nemoc kosila kapely Berentzen Líhně 2007!

Zejména chřipková epidemie zamávala dalšími koly soutěže amatérských hudebníků Berentzen Líheň 2007. Z devíti kapel se nakonec na hraní nedostavila celá třetina, za vlast padla i část našeho pořadatelského týmu…

Nejvíce utrpěla bohumínská část soutěže, když na místo konání dorazila po omluvě dvou soutěžících pouze jedna z kapel – slovenští Love age icon. Tím pádem bylo o vítězi předem rozhodnuto, přesto si hudebníci s chutí zahráli a už nyní se těší na konfrontaci s dalšími semifinalisty. Jen o něco málo lepší to bylo v havířovské větvi soutěže v Jazz clubu. Vystoupily zde formace Manipul z Opavy a Composed z Prahy a obě byly hodně dobré! Vyčnívali tentokrát hlavně frontmani obou kapel a o vítězi rozhodlo o stupínek větší nasazení a pódiová show pražských Composed. Nicméně obě kapely nadchly a dokonce se v malém prostoru Jazz clubu po nějakém čase tančilo mezi stoly. Jediné úplné kolo se odehrálo v ostravském klubu Templ, kde se představili havířovští Feel Band, Rázy z Velké Polomi a The Slots z Prahy. I zde bylo rozhodování poměrně vyrovnané, vítězně ale z klání odešli pražští The Slots. Tomuto kolu tak dominovali pražáci a slováci, „domácí“ vyšli naprázdno.

Berentzen Líheň 2007 pokračuje první čtvrtek v březnu - Jazz clubem se ponese příjemný a pohodový „jazzrock“ v podání kapel Charlie Straight z Třince, Multiplayer z Prahy a Café la Maňana z Valašského Meziříčí. V Templu poněkud přitvrdí kapely Enter z Hradce Králové, Hallodrn ze Semil a ostravští The Wintness. Rovněž skupina Blind Gape bude hájit barvy domácí Ostravy proti dvěma formacím z Českých Budějovic - Bloody Rose a Ig-elit ve čtvrtém kole bohumínské Berentzen Líhně.

Těšíme se nejen na kapely, ale i návštěvníky v dalších kolech soutěže! Ahoj!
Vikingové

16.2.2007
Chřipka lehce mává programem Berentzen Líhně 2007!

Tradičně se ve čtvrtek večer zaplnily tři hudební kluby na Ostravsku diváky, kteří zde očekávali další kolo soutěže amatérských hudebníků Berentzen Líheň 2007. Kvůli chřipce tentokrát jedna z devíti kapel absentovala, přesto jste si snad, kdo jste přišli, užili solidní porci dobré muziky. Právě publikum Jazz clubu v Havířově bylo ochuzeno o jednoho soutěžícího, navíc místní seskupení Tauranga, přesto nemuselo litovat návštěvy. Předvedly se dvě vyrovnané party Šatlava z Přibyslavi a No Comment z Ostravy. Opět měla porota velké dilema, ale vyhrát mohla jen jedna z těchto kapel. Nakonec to byla Šatlava, která navíc přijela bez klávesáka, který rovněž ochořel. V semifinále se tak asi máme nač těšit! Ostravskou část Berentzen Líhně vzal na svá bedra klub Templ ze Stodolní ulice a i zde měla porota plné ruce práce. Zejména českotěšínský The Sign a brněnský Misty Ways měli oba k prvenství blíže. Nakonec se radoval druhý jmenovaný, okouzlila zejména zpěvačka a hudební vyzrálost členů kapely. Punk-rockem se pak ve čtvrtek večer otřásal bohumínský Music club, který je třetím soutěžním místem akce Berentzen Líheň 2007. V prvním kole jste se ještě do klubu moc necpali, ale druhé kolo bylo vámi solidně zaplněné a věříme, že bude ještě lépe. Tentokrát zde vystoupili Sichrhajs z Hluboké nad Vltavou, Dovolená Narkotika ze Vsetína a Nm ze Znojma. Vítězem se jednohlasně stala Dovolená Narkotika.

Berentzen Líheň 2007 pokračuje dalšími koly opět ve čtvrtek 22. února od půl osmé večer ve zmíněných klubech. Jazz clubem bude znít bigbít v provedení kapel Manipul z Opavy, Kumbalu z Brna a Composed z Prahy, v Templu předvedou „poprock“ skupiny Feel band z Havířova, Rázy z Velké Polomi a The Slots z Prahy a milovníci hard core a tvrdšího bigbítu by měli zamířit do Music Clubu, kde se představí De Reval z Havířova, Love age icon až ze Slovenska a náhradník za bohužel odstupující punkové Sakumprásk z Karviné.

Těšíme se na vás!
Vikingové

9.2.2007
Poprvé proběhla Berentzen Líheň ve třech klubech!

Historicky poprvé se ve čtvrtek 8. února konala soutěž amatérských hudebníků Berentzen Líheň současně ve třech klubech na Ostravsku najednou. Moravskoslezský kraj poctily svou návštěvou kapely nejen z celé České, ale i Slovenské republiky a publikum Jazz clubu v Havířově, Templ v Ostravě a Music clubu v Bohumíně měli co poslouchat. Úroveň všech kapel byla nadmíru vysoká a rozhodování pro porotu jedno z nejtěžších v historii. Nastavili jsme laťku nečekaně vysoko. Ve všech třech klubech vystoupily kapely, které ví o čem to je a mají své nástroje skvěle zmáknuté. Rozhodovaly tak opravdu detaily. Přesto se nám nakonec ve všech klubech porota jednomyslně usnesla na vítězi. V Jazz clubu v Havířově se utkali valašští Ležérně a vleže, jeseničtí Mimostojící a domácí Fat Skewers. Ležérně a vleže jsou dlouhodobě vynikající klubovou kapelou, Mimostojícím zase o něco více bude zřejmě slušet velké pódium a Fat skewers podle nás dělají oncert od koncertu obrovský pokrok. Přesto posledně jmenovaní sami uznali, že ještě mají na čem pracovat, a z druhých dvou byli nakonec o chlup lepší Mimostojící, kteří postupují do semifinále. V Havířově navíc děkujeme za návštěvnost – jsme rádi, že tady má dobrá muzika své fandy.

Boj v Bohumíně se zásluhou chřipkové epidemie smrsknul na dva soupeře, přesto to neznamenalo jednodušší práci pro porotu. Red Baron Band z Prahy nás vtáhnul do období hippie, Dying Passion z Olomoucka zase přinesli populární metalový sound s ženským vokálem. Díky větší nápaditosti ale nakonec přeci jen vyhráli Rudí Baroni.

Ani ostravské publikum určitě nelitovalo návštěvy klubu Templ a historicky prvního kola soutěže Berentzen Líheň na Stodolní. Sešli se zde „popové“ kapely Love Gangsters z Českých Budějovic, Zlatý Voči z Prahy a Noise Cut ze Slovenska a byl to opravdu drsný večer. Noise Cut byli moc dobří, Zlatým Vočím bylo možno upřít jen trochu kýčovitosti, ale Love Gangsters nešlo upřít snad absolutně nic. Jde nejen podle poroty jednoznačně o překvapení celého letošního ročníku soutěže. I zde došlo k jednomyslné shodě poroty, jejímž čestným předsedou navíc tentokrát byla ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlatka Holušová.

Laťka je jak vidíte nasazená neskutečně vysoko. Berentzen Líheň 2007 ale pokračuje dalšími koly opět ve čtvrtek 15. února od půl osmé večer, takže určitě přijďte. Folkrockové kolo proběhne v havířovském Jazzu a vystoupí zde skupiny Šatlava (Přibyslav), Tauranga (Havířov) a No Comment (Ostrava). Hardrock bude znít klubem Templ v Ostravě, představí se soubory Alkaline (Zlín), The Sign (Český Těšín) a Misty Ways (Brno) a punkrockové kolo čeká bohumínský Music club – vystoupí Sichrhajs (Hluboká nad Vltavou), Dovolená narkotika (Praha) a Nm (Znojmo).

3.2.2007
Berentzen Líheň 2007 začíná!
Od čtvrtka ve třech klubech na Ostravsku!

Vše co jsme slíbili se stává skutečností! Omlouváme se za krátkodobou zdánlivou nečinnost (alespoň teda na webu), nicméně vše šlape jak má. Dořešili jsme generálního partnera, kterým se po roční pauze opět stal BERENTZEN (výrobce chutných nápojů), vyřešili jsme technické záležitosti, propagaci, s kapelami se dohodli na termínech a teď konečně JEDEM! Hned zpočátku musíme poděkovat všem partnerům, dík nímž jsme schopni soutěž uskutečnit a taky rozdat tunu cen vítězným kapelám. Podívejte se na pravou stranu této stránky a najdete je tam všechny – komu čest, tomu čest. Koho zajímá definitivní program, nebo si chce najít svou oblíbenou kapelu a vypravit se za ní do jednoho ze tří klubů, kde letos Berentzen Líheň probíhá, ať si klikne na levé straně na tlačítko Berentzen Líheň a hned bude chytřejší. Jen pro přesnost, přihlásilo se cca 110 kapel, vystoupit však může „jen“ 54 vyvolených, které jsme poctivě vybrali. Začínáme tedy od tohoto čtvrtka (8.2.2007) ve všech klubech o půl osmé večer a budeme se tam potkávat až do konce března – někde dokonce ještě déle (viz. program). To byly slíbené technické informace. My už za sebou ale máme první kolo v Jazz clubu, kde soutěž před šesti lety začínala a tak jsme symbolicky zahajovací kolo nasměrovali právě sem. Klub byl na první kolo velmi slušně zaplněn (na Havířov zvlášť), což je snad do budoucna dobrá zpráva pro ostatní hudebníky. Porota ve smíšeném bigbítovém kole rozhodovala mezi skupinami Shape Control z Havířova, Exelent Suprbend z Ostravy a Chogori z Blanska. Exelent nasadil laťku jako první hodně vysoko a blanenský Chogori na ni nemohl dosáhnout ani náznakem. Domácí Shape Control se pak dostali až těsně pod ni, ale vinou zpěváka, se i přes propracovanou a šlapající muziku se zajímavými nápady, přes ni nedostali. Vítězem a prvním semifinalistou havířovské větve Berentzen Líhně 2007 se tak, přes nevoli domácího publika, stal podle poroty jednohlasně ostravský Exelent Suprbend. Těšíme se na Vás všechny už tento čtvrtek v jednom z trojice klubů na Ostravsku. Vyberte si ten svůj podle hudebního vkusu, nebo jen blízkosti k bydlišti a určitě přijďte! Vstupné je dobrovolné…
Vaši Vikingové

13.1.2007
Líheň 2007 získává jasné obrysy!

Skutečně jsme nezaháleli a makali i mezi svátky, aby Líheň 2007 klapla jak má a vše bylo připraveno. A je to skoro tady. Nebudu se zatím rozepisovat o hromadě cen pro soutěžící kapely a chlubit se, že se nám zase přihlásila stovka kapel, důležitější pro všechny je, že kapely už znají rozpis termínů základních kol a nyní jen upřesňujeme detaily. Samozřejmě, že jsme se některým přihlášeným trefili s termíny do zaplaceného nahrávacího studia a podobně, a proto ještě nezveřejníme přesný rozpis, dokud všechny kapely termíny nepotvrdí. A tak alespoň něco…

Definitivně máme potvrzeny tři kluby, kde letos bude soutěž probíhat. Mimo Jazz clubu v Havířově, který se bude věnovat klidnějším stylům, to bude ještě Templ na Stodolní ulici v Ostravě (taneční styly a všehochuť) a nádherný Music Club v Bohumíně (svým prostorem jasně předurčený pro pařbu ve stylech punk, hard core, hard rock a všemožných odnoží metalu). Pravidla budou jasná, o vítězi rozhoduje odborná porota, v každém kole se setkají tři kapely a vítěz postupuje do semifinále. Z šesti nejlepších pak vzejdou finalisté a z nich vítěz konkrétního klubu (získává zajímavou cenu). To ale není vše – vítěz z každého pak klubu postupuje do Velkého finále v ostravské Templu před „velkou porotu“ a tady se rozhodne o hlavních cenách.

Během deseti dnů se dozvíte kdo s kým a kde se utká, už nyní ale alespoň termíny: hraje se každý čtvrtek pravidelně až do finále – v Jazz clubu se začíná už 1. února, v Templu a Music clubu o týden později. Těšte se, tešíme se…
Slon a Vikingové

31.10.2006
Hudebníci, hlaste se do Líhně 2007!

Nazdar bando, tím myslím všechny návštěvníky těchto stránek i hudebníky, kteří se tady právě ocitli. Těm z vás, kdo se sem koukli kvůli informacím o proběhlých ročnících festu Inkubátor či starých ročnících soutěže Líheň, přeji příjemné počteníčko. Pro aktivní hudebníky mám novinkové informace o Líhni 2007. Ta hlavní zní: MŮŽETE SE HLÁSIT!
Je to tak! Pokud máte kapelu, myslíte si, že hrajete slušně a chcete se představit publiku, porotě, a svůj styl porovnat s dalšími soutěžními kapelami, máte právě teď možnost. Přihlášky budeme přijímat do 10. prosince 2006 na mejlovém kontaktu slonina@volny.cz, nebo poštovní adrese Viking agency s.r.o., Ladova 292/5, 736 01 Havířov-Šumbark. Přihláška by měla obsahovat dvě nahrávky vašich nejtypičtějších skladeb a info o kapele včetně co největšího množství kontaktů n vás. V minulosti se nám stalo, že nebyly platné, nebo jsme měli jen mejlové kontakty a nikdo se nám z nich neozýval a proto byla kapela z přihlášek vyškrtnuta. Přiložte proto i co nejvíce funkčních mobilních telefonních čísel. Každé kapele se po rozdělení do jednotlivých kol ozveme a nahlásíme kdy a kde vystoupí, případně nebude-li vybrána, oznámíme to také. A jak to bude letos probíhat? A jaké jsou ty další novinky?
Poprvé bude Líheň probíhat i mimo Havířov, kde před lety vznikla. Samozřejmě zde bude probíhat značná část akce, ale Líheň se pro šestý ročník rozrostla. Konat se bude i v klubu Tepml na Stodolní ulici v Ostravě a také v dalším, zatím neupřesněném místě. Opět budou o postupujících rozhodovat členové poroty a kapely budou do jednotlivých kol nasazovány podle stylů, aby bylo dosáhnuto co největší regulérnosti. Dobrá zpráva pro kapely pak zní, že každý klub bude zaměřen na jinou přednost kapel a mají tedy šanci uspět i ti, kdo se specializují na menší prostory, nebo vystoupení v klidnějších polohách. Havířovský Jazz club bude hostit právě komornější styly v Líhni muzikantů, ostravský Templ přivítá Líheň hlasů (pro kapely postavené na přednostech zpěváků) a třetí klub přivítá Líheň bigbítu (pro kapely postavené na pódiovém přednesu). Po základních kolechproběhnou semifinálová a z nich vzejdou vítězové tří skupin (podle klubů). Velké finále za účasti známého hosta pak proběhne zřejmě v ostravském klubu Tepml. Soutěž poběží od ledna do konce března 2007.
A vo co hrajem? Opět budou ve hře ceny za pěkných pár tisíc kaček. Loni jsme rozdali hodiny v nahrávacím studiu, natočení klipu zdarma, slevy na nákupy v hudebninách a další. V podobném duchu to bude i letos, navíc ale dostanou ti nejlepší možnost vystoupit na prestižních festivalech na Ostravsku (např. Colours of Ostrava - ostatní upřesníme…). Bonusem pro účinkující v jednotlivých kolech pak budou vstupenky na vybrané akce a koncerty na Ostravsku. To vše ale přiblížíme spolu s programem někdy v prosinci.
Nyní zbývá jediné: divákům TĚŠIT SE, muzikantům HLÁSIT SE!
Slon a Vikingové

Vítězem Líhně 2006 ostravská skupina Weget

Finále proběhlo tradičně na Inkubátoru, tentokrtá v Letním kině v Havířově 3. června. Zúčastnili se čtyři finalisté, kteří vzešli z více než stovky přihlášených. Zvukem ve finále trochu utrpěl brněnský Ultrazvuk (sorry hoši, zvukař není bůh…), nicméně se i nám potvrdilo, že tahle kapely zní skvěle v klubu, ale na rockovém festu tomu trochu chyběl drive. Spousta diváků objevila liberecký Act of God, a byl prý pro ně jasným vítězem. Ostravský Herro-In byl na diváky i porotce asi moc náročný, ale opět velmi dobrý. Vítěz? Ostravský Weget brázdí vody Ostravska už nějaký ten pátek a má určitě pořád na čem pracovat, ale suverénnost a energie z téhle partičky čišící, byla jasným impulsem pro porotu. Co kapela vyhrává? Společnost Astacus Film jí natočí videoklip (poku se nepletu tak vůbec první) a pokud máte zájem, samozřejmě jej natočí vám. Další neméně důležitou cenou je nahrávání demosnímku ve studiu Art Vox v Šenově a nákup hudebnin v hudebninách M&M&Music v Šenově. Děkujeme i dalším partnerům Líhně 2006 a těšíme se už nyní na přihlášky kapel do dalšího ročníku. Info již brzy na těchto stránkách.
Vikingové

29.3.2006
Líheň zná všechny finalisty!
Posledním koncertem skončila v pátek semifinálová kola soutěže amatérských hudebníků Líheň 2006. Porota v opět vyprodaném Jazz clubu vybrala druhou dvojici finalistů a čtyři nejlepší se tak můžou těšit na velké finále na scéně festivalu Inkubátor v červnu.
Z druhých pěti semifinalistů vybírala osmičlenná porota složená z hudebníků a novinářů opět jen dva vítěze a bylo to ještě náročnější než v prvním semifinále. První místo bylo celkem jednohlasné, ale druhé bylo fakt natěsno. Mezi pěticí Pankix z Prahy, Sakumprásk z Karviné, Act of God z Liberce, Herro-in z Ostravy a druhým žolíkem Chocolate Jesus z Chrudimi nakonec porota vybrala do finále Act of God a Herro-in. Koncertík to byl parádní a kdo na Líhně nechodil, může jen litovat. Za tři pětky tolik muziky nikde jinde neuvidíte…
A resumé celé soutěže??? Pátého ročníku soutěže Líheň se zúčastnilo více než 100 kapel z celé republiky, přičemž nejvzdálenější přihláška přišla z Chebu, potažmo až ze slovenského Popradu. Soutěž tak zcela jasně překročila rámec regionu a stala se vyhledávanou hudebníky z celé země. Svědčí o tom i složení finálové čtveřice – dvě kapely z Ostravska Herro-in a Weget, jeden z Liberce - Act of God a jeden z Brna – Ultrazvuk. My jsme spokojeni a doufáme, že i vy všichni, kdo jste chodili, anebo hráli… Líheň skončila, ať žijí další akce pořádané Viking agency! Už brzy budeme informovat o kaskadérské show nazvané Generali láme rekordy (27.5. Slavie Havířov), nebo festivalu Inkubátor 2006 (3.6. Letní kino Havířov).
Čus
Slon a Vikingové

20.3.2006
Druhé semifinále s punkem a metalem!

K prasknutí naplněný Jazz club v Havířově sledoval v pátek první semifinále Líhně 2006! Myslím si, že se všichni dobře bavili, ať už muzikanti, či diváci. O to větší zabíračku ale měla porota, všechny kapely totiž odehrály velice solidní koncerty, a vybrat z pěti jen dva finalisty byla fakt pakárna. Další a poslední semifinále proběhne v pátek 24. března už od sedmé večer!!! Jste srdečně zváni!!! Ale zpět k pátku…
Nebudu tady sáhodlouze rozebírat konkrétní výkony kapel – nepřísluší mi to. Fakt byly všechny hodně dobré, počínaje bezchybnými kytarovými Head Up z Havířova, přes mladičké a hodně energické (a nadějné!!!) Mother´s Angels z Ústí nad Orlicí, zkušený a suverénní ostravský Weget, brněnského „elektronického“ profesionálního žolíka Ultrazvuk, až po příjemný a pohodový havířovsko-těšínský Bliss Ten. Porota se nakonec rozhodla pro postup skupin Weget a Ultrazvuk, přičemž rozdíl mezi nimi byl jen jeden bod, což je rozdíl nejmenší možný vůbec!!! Taky třetí místo bylo vzdáleno od druhého jen minimálně, což svědčí o vyrovnanosti soutěžících kapel. Ale je to tak, jak to je a už s tím nikdo nic nenadělá. Tyhle dvě partičky uvidíte na Inkubátoru, pokud jste náhodou první semifinále propásli. Určitě ale nepropásněte to následující, které se bude konat tento pátek od sedmé večerní (přijďte přesně, začínáme fakt v 19.00 hod.!!!), protože bude hodně husté. A tvrdší, než to první! V druhém semifinále s prvky metalu, punku ale i pohodového bigbítu v pátek uvidíte opět v Jazz clubu v Havířově kapely Pankix z Prahy, Sakumprásk z Karviné, Act of God z Liberce, Herro-in z Ostravy a druhého žolíka soutěže Chocolate Jesus z Chrudimi. Vstupné je O5 jen 30,- Kč a O5 dostanete nějaký ten dárek. Těšíme se na Vás!
Pokud jste zvědavi na novinky o Inkubátoru 2006, něco málo prozrazujeme na Líhních, ale až s nimi skončíme (tento týden), dáme Vám sem souhrné informace o letošním ročníku. Takže čtěte web anebo choďte na akce, klidně nejen na ty naše… Prostě se bavte, je tady jaro!!! Haha…
Vikingové

12.3.2006
Deset semifinalistů jde do závěrečných bojů!
Poslední kolo základní části soutěže amatérských hudebníků Líheň proběhlo v pátek v havířovském Jazzu. Známe tedy složení semifinálových kol, která proběhnou v následujících dvou pátcích opět v jazzíku. Páteční kolo bylo nejhojněji zastoupené domácími kapelami, takže nebylo divu, že nebylo k hnutí. A hudebníci se před početnou kulisou vytáhli. Už letohradští Dolly Bus Band nastavili laťku pěkně vysoko, takže to měli začínající místní Fat Skewers po nich hodně složité. Přesto podali nadějný výkon – na svůj věk hodně solidní. Jen tak dál a máme se na co těšit! Ostravští Herro-in pak doslova nadchli a uši hudebníků v porotě byly napnuté do posledního tónu. Čtvrtý účastník osmého kola - místní Bliss Ten - dokázal, že vyhrál Boom Cup zaslouženě a porotcům pěkně zamotal hlavu. Nakonec ale jednoznačně zvítězil ostravský Herro-in. Přesto si zahrají i z druhého místa postupující Bliss Ten, protože jeden z vítězů základních kol – ostravský Hyperion – musel účast v semifinále z organizačních důvodů vzdát. Do boje o ceny za více než 30 000 korun se tak vrhne osm nejlepších z téměř stovky přihlášených, plus dvě kapely, které dostaly od pořadatelů žolíkovou horkou kartu. V prvním semifinále v lehčím bigbítovém duchu se v pátek 17. března v havířovském Jazz clubu utkají místní Head Up a Bliss Ten, Mother´s Angels z Ústí nad Orlicí, Weget z Ostravy a žolík Ultrazvuk z Brna. V druhém tvrdším semifinále s prvky metalu i punku 24. března uvidíme skupiny Pankix z Prahy, Sakumprásk z Karviné, Act of God z Liberce, Herro-in z Ostravy a žolíka Chocolate Jesus z Chrudimi. Z deseti semifinalistů vybere zatím nejpočetnější porota čtyři finalisty, kteří postoupí do finále na festivalu Inkubátor 2006. Pozor na začátky!!! Začínáme vždy v sedm a to přesně! První kapela už v sedm hraje, tak přijďte včas!!! Vstupné je na koncert pěti kapel v každé kole pořád jen tři pětky a zase rozdáme cédečka a každému kdo přijde jeden prezervativ Pepino zdarma. Takže v pátek!!!
Slon a Vikingové

21.2.2006
Jdeme do finále!!!
I soutěžící čtěte pozorně!!!

Po sedmém kole Líhně máme skoro jasno o složení semifinálových kol. Posledního semifinalistu vybere porota už tento pátek v osmém kole. Přijďte určitě 10. března do Jazz clubu Havířov podpořit poslední čtyři soutěžící. Ale popořadě a bod po bodu…

  1. Sedmé předposlední kolo mělo být rozloučením se sálem na Stružníku v Havířově, nakonec se ale konalo v místním Jazz clubu. Přestože podporovalo hlavně tvrdší metalovou scénu, sem dokonale zapadlo. Z vítězství se mezi čtveřicí Bitterness, Revolt Mind, Absurd Conflict a Act of God, se nakonec radovali posledně jmenovaní Liberečáci a už se mohou těšit na semifinále.
  2. Těžké to budou mít účastníci kola osmého - v poprockovém duchu se na pódiu potkají dva domácí zástupci "začínající" Fat Skewers a vítězové posledního Boom Cupu Bliss Ten, spolu s ostravskými Herro-in a náhradníkem za ostravský Sunnyflower, velice příjemná partička Dolly Bus Band z Prahy.
  3. Složení semifinálových kol bude následující - v pátek 17. března se v prvním utkají skupiny Head up z Havířova, Mother´s Angels z Ústí nad Orlicí, Weget z Ostravy, zatím tajný žolík soutěže a zatím neznámý vítěz osmého kola. V druhém semifinále (termín upřesníme později) se pak utkají kapely Pankix z Prahy, Sakumprásk z Karviné, Act of God z Liberce, Hyperion z Ostravy a druhý žolík. Z každého semifinále postupují dva nejlepší do finále na festivalu Inkubátor 2006! A hraje se o moc - vítěz bere ceny za cca 30 000,- Kč!!!
  4. Po definitivní uzávěrce kapel jsme rozeslali SMS všem těm, které jsme bohužel museli odmítnout. Snad na nás nebudete moc naštvaní a přihlásíte se příští rok znovu. Na webu budeme informovat o vyhlášení dalšího ročníku Líhně již brzy… Pokud jsme na vás náhodou zapomněli, sorry, ale teď už to víte jistě. Pokud jsme nevolali ohledně hraní, neklaplo to…

Takže v pátek všichni vzhůru na Líhně!!! Budeme tam postupně zveřejňovat první informace o festu Inkubátor…

Vikingové

21.2.2006 Náhradník Weget vítězem šestého kola!

Teď nás čeká metalový nářez!

Být i jen náhradníkem v soutěži amatérských hudebníků se vyplatí! Potvrdit to může ostravská skupina Weget, která na poslední chvíli zaskočila za náhle se rozpadlou skupinu Escape 23, přijela na šesté kolo soutěže, vyhrála jej a postoupila do semifinále. V pátek 17. února se v Jazz clubu v Havířově s pozdějším vítězem utkalo hodně příjemné Limbo z Kopřivnice, které skončilo jen těsně druhé a nadchlo nejen diváky, ale především porotu. Ostraváci to pak rozbalili ve velkém a profesionálním stylu a bylo z nich jasně cítit, že je jejich tvorba baví. Hlučínský Lybar Band pak šlapavým hardrockem jasně našlápl na třetí místo a havířovský "teenagerský" soubor Ve znamení zebry na čtvrté. Nevýhodou posledně jmenovaného souboru byla nevyhranost (omlouvá ji teprve půlroční společné fungování, až dojde na personální změny a spoustu zkoušek, může v dalších letech určitě zabodovat). Sedmé kolo se nebude, už podle dřívějších informací - čtěte níže - konat na Stružníku,ale rovněž v Jazz Clubu v Havířově. Milovníci metalové tvorby si v sedmém kole poslechnou Bitterness z Třince, Revolt Mind z Přerovska, Absurd Conflict z Brna a Act of God z Liberce. Koncert se koná v pátek 24. února a začátek je tradičně v sedm hodin večer. Vstupné se nemění, stále je třicet korun, a každý platící k němu dostane prezervativ Pepino zdarma a šanci vyhrát CD! Tož se na vás těšíme…
Slon a Vikingové

23.1.2006
Punk not dead! Díky!!!
V pátečním druhém kole Líhně na havířovské Stružníku se jednoznačně potvrdilo, že PUNK není a nebude ještě dlouho mrtvý. Návštěva téměř dvou stovek milovníků tohoto žánru nás dostala – pankáči díky!!!! Byli jste skvělí a akce pro vás jsou nám odměnou!!! Vše proběhlo v klidu, bez problémů a pařbička to byla víc než solidní! Kdo vyhrál??? Porota jednohlasně do semifinále poslala karvinský Sakumprásk a další dvě kapely (De Reval a ZařviDveře) zůstaly shodně na druhém místě. A co bude dál?
V pátek 27. ledna vás čeká opět od devatenácti hodin na Stružníku v třetím kole hlavně metalový nátěr v podání kapel: Hyperion z Ostravy, Hechitera z Rýmařova, Dragon z Lanškrouna a Temperament z Frýdku-Místku! Vstupné opět jen 30,- a v cen jedno Pepino a možnost vyhrát CD!

Vzkaz pro kapely:
Už se prosím nehlaste a raději cvičte na další ročník! Necelá stovka přihlášených kapel nám už tak dost zamotala hlavu, takže už teď řešíme jak to udělat příští rok, aby jste si zahráli všichni. Postupně se budete dozvídat kdo a kdy hraje, kdo letos bohužel nevystoupí bude jasné až po uzávěrce posledního osmého kola – naděje tedy umírá poslední!!! Alespoň orientačně uvádíme přehled kapel tak, jak by měly hrát, čekáme od nich jen na potvrzení -. Postupně budeme upřesňovat…

4.kolo – hardrock – Zylwar /Brno/, Ten Sticks /Brno/, Pankix /Praha/, Drink In /Ostrava/
5.kolo – bigbeat – Arena /Valmez/, Mother´s Angel /Ústí n.O./, Uhlí /Ostrava/, Klipr /Havířov/
6.kolo – poprock – Fat Skewers /Havířov/, Escape 23 /Benešov/, Ve znamení zebry /Havířov/…
7.kolo – zavíračka Stružníku – Bitternes /Třinec/, Revolt Mind /Hulín/, Absurd Conflict /Brno/ a další!!!

21.10.2005
Líheň muzikantů opět hledá!!!

Jste amatérskou hudební skupinou a toužíte se prosadit? Nabízíme opět účast na soutěži Líheň - tentokrát již pátém ročníku s přízviskem 2006. Přihlášky budeme tentokrát přijímat do konce letošního roku a postupně zařazovat vybrané do jednotlivých kol. Na nic ale nečekejte a hlaste se, protože první kola (celkem jich bude maximálně deset) proběhnou už 14. a 21. prosince v Jazz clubu v Havířově. A pak se může stát, že už na vás nezbude místo a přijdete o šanci vyhrát atraktivní ceny. Zatím je tajíme - hlavní by ale měla být opět v hodnotě přes 10 000,- Kč a pro muzikanty hodně atraktivní! Odměněni budou ale vítězové všech kol. K přihlášení potřebujeme stručné info o kapele (odkud je, styl, složení, mobil kontakt.) a dvě nahrávky nejtypičtějších písní (na mejl v MP3 v rozumné velikosti, poštou na jakémkoliv běžném nosiči). Adresy pro příjem jsou slonina@volny.cz, nebo Viking agency s.r.o., Ladova 5, 736 01 Havířov. Takže posílejte a čekejte - ozveme se!!! Těšíme se, ostatně jako každý rok a zřejmě jako i vy, protože nahrávky už nám chodí, ačkoliv jsme soutěž oficiálně vyhlásili až dnes, haha.
Slon a Vikingové

Letos vyhráli The Bone Collector!
Cenu Wikingu dostali Gentlemani!

Velké finále 4. rocníku souteže amatérských hudebníku Berentzen Líhen, v nemž se poprvé rozhodli ocenit svuj objev i porádající Vikingové, probehla na Inkubátoru 2005 v sobotním odpoledni 11.6.2005. Vystoupili v jejím rámci finalisté Basta Fydly (pankáci z Karviné tady meli své verné), místní „hardkorári“ The Bone Collector (taky pocetné publikum), hranictí "skáci" Gentlemen´s Club (ti už na tom byli s kamarády v publiku hure) a „bluzoví“ Blue Apples dokonce až z Kutné Hory (fanoušci? No comment)!!! Všichni odehráli na svuj styl velice slušne, i když z nekterých jako by na velkém pódiu nejak necišela obvyklá dravost z výberových kol v klubu… O vítezi rozhodovali návštevníci festivalu (ve výberových kolech porota) behem vystoupení hvezd festivalu a vítez byl znám po vystoupení skupiny BSP. Hlavní cenu Berentzen Líhne 2005 predal Kamil Strihavka skupine The Bone Collector, která jen o desítku hlasu porazila druhé Basta Fydly a o více než 30 hlasu tretí Gentlemen´s club. Bramborová medaile zbyla na Blue Apple. Historicky první cenu Wiking agency pro nejvetší objev souteže (bednu Berentzenu!) dostali hranictí Gentlemeni. Další rocník souteže je ve stadiu príprav – hlásit se ale kapely mohou již nyní na mejl slonina@volny.cz (jméno kapely, strucná historie, dve nahrávky v MP3, kontakty – telefonní!), nebo lépe zasláním tohotéž s nahrávkou na CD, MC na adresu: Ladislav Slowik, Ladova 5/292, 736 01 Havírov-Šumbark. Ctvrtý rocník souteže je mrtvý, at žije Berentzen Líhen 2006!

Wikingové

Čtyři kapely a čtyři hudební styly ve finále…
Ze stovky přihlášených kapel do letošního ročníku soutěže máme po dvou pátcích čtyři finalisty! Kdo z vás byl na semifinálových večerech Berentzen Líhně, ten musí uznat, že to stálo za to! Jako bonus jsme vám ke vstupnému nejen rozdávali prezervativy Pepino, ale navíc nalévali zdarma Berentzen a dokonce na závěr rozdávali plechovkový Radegast… Viděli jste to ještě někde jinde??? Ale dost sebechvály, ta smrdí… Prostě si myslím, že jste ty čtyři pětky investovali účelně (pokud jste přišli) a užili si dva super večery se super muzikou. Ještě jednou stokrát díky porotě, která místo vlastního volna věnovala páteční večery poslechu účinkujících a rozhodla o tom, kdo postoupí. Měla to těžké, takže jmenovitě díky hlavně stálým porotcům: Jirkovi Šotkovi ze Stodolních novin, výrobci hudebnin Januszovi Antonczykovi, hudebnímu "manažerovi" Luďkovi Bajgarovi, rodině Bořutovic z havířovského jazzového klubu, Marcelovi Gajdáčkovi, Radimovi Stablovi a taky všem ostatním, kteří se stali porotci třeba jen jednorázově… No a teď k výsledkům. Ve finále se budou nakonec letos prezentovat hlavně tvrdší styly. Ačkoliv jsme to původně nečekali ani my sami, do finále jsme s porotou nakonec poslali razantní kapely, které oslovily svojí energií. V prvním semifinále se utkali příznivci tvrdších stylů a Stružník v Havířově praskal ve švech. Utkali se metaloví Witch Hammer z Jablunkova, hard coreoví The Bone Collector z Havířova, punkoví Basta Fydly z Karviné, kapela lehce "garage" O.K.No z Hranic na Moravě a coreoví Saveyourself z Chropyně. Právě nasazením nakonec všechny konkurenty smetly takřka domácí kapely The Bone Collector a Basta Fydly, které také nejvíce oslovily publikum. To bylo spokojené i v druhém semifinále, kde se utkaly stylově rozdílné kapely: "butovští" ostravsko-havířovští Klipr, poprockoví Mystic Fable z Ostravy, stylově těžko zařaditelní Podráždíme kocoura z Havířova, bluesoví Blue Apples z Kutné Hory a SKA Gentlemen´s club z Hranic na Moravě. Právě dvě posledně zmíněné skupiny z velkých dálek slavily úspěch. Zejména na "džentlmeny" čekalo publikum až do ranních hodin a rozhodně to stálo za to. Ve velkém finále na Inkubátoru tak zazní punkoví Basta Fydly, hardcoreoví The Bone Collector, SKA v podání Gentlemen´s club a sympatické víc než jen blues v podání Blue Apples. O finále a festivalu ale zase někdy později, tak se občas koukněte na tyto stránky a dozvíte se víc i o dalších akcích, které připravujeme.
Na závěr ještě jednou DÍKY všem partnerům, kteří přispěli, ať už jakkoliv - jejich seznam máte vpravo...
slon
Porotu zatím ze všech čtyř finalistů oslovila hranická SKApela Gentlemen´s club

A je vymalováno! ...ehm, tedy rozhodnuto…
V semifinále PUNK i POP!

Posledním kolem, v pořadí osmým, skončila v pátek základní část soutěže Berentzen Líheň 2005. Soutěž, která probíhá v pátky na Stružníku v Havířově, má deset semifinalistů, kteří se ve dvou kolech utkají o velké finále na festivalu Inkubátor 2005. Ten se bude konat 10.-11. června 2005… Osmé kolo bylo složením kapel hodně zajímavé a čekali jsme těžké rozhodování. Domácí Havířov zastupovala nadějná kapela Apatheia, která překvapila už v loňském roce a jen díky nedokonalému pódiovému vystoupení nepostoupila dál. Další kapelou z Hranic na Moravě (to sedmé vyhrála spřízněná hranická skupina O.K.No) se stal Gentlemans club, který měl být překvapením zejména díky bohaté dechové sekci a třetici soutěžících doplnil lehce hardcoreový projekt Saveyourself z Chropyně, který měl hrát už dříve, ale kvůli nemoci nemohl vystoupit. Očekávané těžké rozhodování se nakonec opravdu konalo, všechny kapely totiž podaly hodně přesvědčivý výkon. A tak stejně jako v kole minulém, kdy skončily bez rozdílu dvě kapely na druhém místě, i tentokrát obsadily jednu pozici dvě kapely. Smůlu měla domácí Apatheia, která skončila druhá kvůli trochu chladné pódiovce, a do semifinále z osmého kola postoupili dva vítězové: hranický Gentlemans club a chropyňský Saveyourself. V semifinále se ale znova nepotkají, každý semifinalista vystoupí v jiném ze dvou kol. Do prvního semifinále nakonec postoupilo pět vítězů a do druhého čtyři a doplní je do pětice z druhého místa ostravsko-havířovská skupina Klipr, která se k němu stylově nejlépe hodí a shodli se na jejím postupu tři ze šesti stálých porotců… Do finále na Inkubátor pak na hlavní scénu nastoupí vždy první a druhá kapela z každého semifinále.

1.SEMIFINÁLE - 25.2.2005 Stružník Havířov od 19.00 hod.
styl: PUNK, Hardcore, Hardrock...

Witch Hammer /Jablunkov/
The Bone Collector /Havířov/
Basta Fydly /Karviná/
O.K.No /Hranice n. M./
Saveyourself /Chropyně/

2.SEMIFINÁLE - 4.3.2005 Stružník Havířov od 19.00 hod.
styl: POPROCK, Hardrock, alterna...

Blue Apples /Kutná Hora/
Mystic Fable /Ostrava/
Podráždíme kocoura /Havířov/
Gentlemans club /Hranice n. M./
Klipr /Ostrava-Havířov/

POZOR! Vstupné se na semifinále nemění - stále čtyři pětky prezervativ Pepino zadara, navíc ale díky generálnímu partnerovi budeme nalévat panáčky Berentzen ZDARMA!!! Díky opětovně všem partnerům za náklonnost! A vy přijďte - bude to nářez!
Slon

Jsme zvědavi na posledního semifinalistu!
Sedmé kolo tradiční havířovské Berentzen Líhně, která probíhá v pátky na Stružníku, bylo tentokrát rockové a dost našlapané. Kapely se sjely z blízka i z daleka. Až z Brna přijela kapela s názvem Ikarův pád a, jak se nechali členové slyšet, o hraní na Berentzen Líhni velice stáli. Z Hranic přijela partička se zvláštním názvem O.K.No, jež sami členové čtou jednou "oukej nou" a podruhé "okno" (aspoň mně do telefonu…), přičemž první varianta je správně. Z Ostravy pak přijeli No Comment a jen další ostravská (a ve zdejších lokalitách už poměrně známá) kapela Naked Floor na poslední chvíli z technických důvodů vypadla. Všechny kapely hrály rock více či méně tvrdší a v případě No Comment ozvláštněný dvěma půvabnými zpěvačkami - "kytaristkami" v čele. A tak bylo nejen co poslouchat, ale i se na co dívat. Toto kolo dokonce bylo i co ochutnávat, protože jsme se rozhodli se podělit o chutného Berentzena s návštěvníky, načež se oni s námi dělili o své vlastní produkty a tak bylo družno a veselo… Nakonec se po rozhodnutí poroty na 2. a 3. místě svorně umístily kapely Ikarův pád a No Comment. Hlavní výhru, což je např. poukaz na nákup produktů v hudebninách M&M&Music a pozornosti od sponzorských firem Berentzen, Radegast či Pepino, získala kapela O.K.No z Hranic. Ta podala hodně slušný výkon a o vítězství nebylo debat. V příštím osmém kole (posledním kole základní části), které proběhne 11. února 2005 opět od devatenácti hodin na havířovském Stružníku, se bude pokračovat ve stejném rockovém duchu, když vystoupí kapely Apatheia z Havířova (nadějný účastník jednoho z předchozích ročníků, který se však neprobojoval ze základního kola - uvidíme jestli zapracoval), další hranická kapela Gentlemans club a také hodně zajímavý projekt Saveyourself z Chropyně, který měl vystoupit už dříve, ale kvůli nemoci na poslední chvíli odřekl. Za týden budeme mít jasno o semifinalistech, zatím jen upozorním, že první semikolo proběhne v pátek 25.2. a druhé o týden později 4.3. A pak se s nejlepšími čtyřmi uvidíme až na Inkubátoru…
Jo a v pátek zase rozdáme přezervativy Pepino a rozlejeme zadarmo nějaký ten Berentzen - tož přijďte!!!
slon


Sedmé kolo bude náročné!
Nejen klasického bigítu je plný tento ročník Berentzen Líhně. V pátek jsme měli tentokrát v rozhodování hodně těžkou hlavu, všechna tři soutěžící sekupení totiž byla poměrně originální a ve svém stylu výtečná… A ještě větší pakárna nás čeká tento pátek. Přijďte se podívat, já osobně se hodně těším, protože to co sem přivážíáme, je hodně luxusní záležitost! Ale zpět k šestému kolu, tvořila jej trojice: "elektronicko-poprocková" havířovská formace Podráždíme kocoura, kvalitní ostravská bigbítová Nausea a až z valašského Halenkova skupina Ležérně a vleže. Už od počátku bylo jasné, že jde o vyzrálé muzikanty a rozhodování o postupujícím bude hodně těžké. Nakonec se z vítězství po dlouhé debatě (a bezmála hádce…) mezi porotci zejména díky originalitě radovala domácí kapela Podráždíme kocoura, před kapelami Nausea a Ležérně a vleže. Předposlední, už sedmé, kolo základní části se ponese v lehkém rockovém duchu a na Stružníku v Havířově v něm vystoupí v pátek 4. února hned čtyři skupiny. Akci by měli zahájit ostravští Naked Floor, po nich nastoupí brněnský Ikarův pád, ostravské barvy pak bude hájit skupina No Comment a posledním účinkujícím bude O.K.No z Hranic na Moravě. Vstupné je stále jen 40 korun a v ceně je díky partnerovi jeden prezervativ Pepino zdarma! Soutěžící se opět podělí o ceny Berentzenu, Radegastu, první tři o doplňky aparatury z hudebnin M&M&Music Šenov. Vítěz kola - semifinalista, pak dostane šanci hrát o nahrávání demosnímku v třineckém nahrávacím studiu - Bluestudio. A vy, návštěvníci, si to tentokrát dozajista užijete - kapely jsou to hodně zajímavé!!!
Slon

Tož to byla pařba!
Kdyby byli všichni rádoby rockeři a fanoušci ostatních hudebních stylů, jakou jsou "pankáči a hardkoráci", bylo by hudebníkům ve vlastech českých dobře… Jasně to bylo vidět v pátém kole Berentzen Líhně, kdy tihle pařmeni narvali Stružník k prasknutí a hlavně dobře zaskotačili během koncertu za čtyři pětky… A kdo zahrál? Především karvinská kapela Basta Fydly, která byla už předem jednoznačným favoritem pro příchozí návštěvníky. "No, přišli jsme hlavně na Basty Fydly, ti jsou hodně dobří," tvrdila skupinka mladých mužů s "kohoutem" na hlavě. Dále zahrála bruntálská kapela Empathy, krnovští Painkiller a místní De Reval, kteří samozřejmě měli také hodně svých příznivců. Nakonec ale skončili až čtvrtí, celkem nápadití Painkiller třetí, druzí Empathy, kteří by na svém stylu ale měli ještě hodně zapracovat. První cenu a postup do semifinále hravě a bezkonkurenčně získala opravdu ta nejlepší kapela - karvinští Basta Fydly. Její hudební styl je sice tvrdý, ale přesto rytmický a nápaditý, což ocenili jak návštěvníci, tak porota. Doufáme, že si z pankáčů (tohle slovo absolutně neberu jako nějakou urážku a před lidmi tohohle ražení smekám!) vezmou příklad i milovníci klidnějších žánrů a přijdou v pátek 28. ledna v sedm na Stružník. Mají se na co těšit! Tentokráte lehce folkrockové kolo přivítá kapely Ležérně a vleže až z Halenkova na Valašsku, ostravskou skupinu Nausea a především oblíbenou místní akvizici - havířovské Podráždíme kocoura. Vstupné je pořád jen 40 korun a v ceně je díky partnerovi jeden prezervativ Pepino zdarma! Čepujeme famózní Radegast, zejména dámy popíjejí Berentzen a prostě všichni paříme…
Tak v pátek… 0

0

0

Slon

Punk a hardcore ovládnou Stružník!
Čtvrté kolo Berentzen Líhně 2005, která probíhá pravidelně každý pátek večer na havířovském Stružníku, se neslo tentokrát v poprockovém duchu. Večer zahájila ostravská kapela Quitko, která začala rockově, další Ostraváci Mystic Fable v tomtéž duchu pokračovali a kapela s názvem Davidovy nové brýle, která k nám přijela až z Uherského Hradiště, soutěžní večer ukončila hodně pohodovým pop-rockem. Všechny tři kapely byly na amatéry velice kvalitní a porota se dlouho nedokázala rozhodnout, komu tentokrát přiřknout vítězství a tím i postup do jarního semifinále, o cenách sponzorů ani nemluvě. Nakonec svým způsobem rozhodli návštěvníci koncertu, na které se porota zaměřila a podle výše jejich spokojenosti a ohlasu určila pořadí takto: 3. místo - Quitko (OV), 2. místo Davidovy nové brýle (U.H.) a vítězem se stal Mystic Fable (OV). Jak vidno, dobře jste se bavili, ale tentokrát plnili i důležitý úkol! Všechny čest! Takže přijďte i tento pátek 21. ledna v sedm večer na Stružník v Havířově. Bude tady pěkně rušno - uvidíte punkový a harcoreový nářez - hrát budou Basta Fydly z Karviné, Painkiller z Krnova, Empathy z Bruntálu a v premiéře i havířovská kapela De Reval.
slon

11.1.2005

Kutnohorci vytěžili v Havířově maximum!

Rozhodně nemuseli litovat své daleké cesty do Havířova hosté až z daleké Kutné Hory - skupina Blue Apples. Neváhali se přihlásit a přicestovat a několikahodinová cesta tam i zpět, během níž na čerpací stanici zapomněli bundu a snad ji dostali cestou zpět, přinesla své ovoce. Už po jejich vystoupení jsme byli (přes po… aparaturu, která vypověděla poslušnost) poměrně jednotní v tom, že jsme něco takového (rozuměj = dost zajímavého)dlouho neslyšeli. A tak kluci vyhráli (potvrdila se naše neúplatnost…) a postupují do únorového semifinále. Na druhém místě skončili domácí Klipr (ne bez šancí na postup z případného druhého místa) a třetí karvinští The Open. Všichni účinkující obdrželi tradičně ceny od partnerů, například volné nákupy hudebnin v šenovské prodejně M&M&Music, pivo Radegast či lahvinku Berentzenu. Každý návštěvník pak dostal tradičně ke vstupnému zdarma prezervativ Pepino. Berentzen Líheň tím ale samozřejmě nekončí. Další kolo soutěže je už tento pátek a ponese se v lehkém rockovém duchu… A chci vás tam všechny vidět!!! Jasné? Od devatenácti hodin vystoupí v havířovském klubu Stružník ostravská kytarová partička Quitko, soutěžemi (úspěšně) protřelá ostravská kapela Mystic Fable a hosté z Valašska - konkrétně z Halenkova - skupina Davidovy nové brýle. Díky nemocem a pracovním povinnostem zase uslyšíte tři kapely, ale už o týden později pojedeme v punkovém a hardcoreovém duchu a nastoupí hned čtyři ostře nabroušené formace... Čtěte tenhle web a dozvíte se, že to budou Basta Fydly z Karviné, Painkiller z Krnova, Empathy z Bruntálu a havířovští de Reval!!! Vstupné je jen 40,- Kč!!!


Slon

14.12.2004

Letos naposledy.

Druhým kolem skončila letošní část soutěže Berentzen Líheň 2005. Proběhlo v sobotu 11. 12. v areálu Stružník v Havířově. A proč začínám tak smutně??? Na kolo třetí si totiž musíte počkat až do prvního pátku v novém roce. Na Stružníku začínáme jako první z akcí - takže přijďte v hojném počtu. Seznam kapel na celý zbytek soutěže přineseme co nejdříve - budete první - kdo je bude znát!!!!

Do druhého kola se s chutí vrhli havířovští The Bone Collector, karvinští Demiurg a zlínský Segment. Opět tedy došlo (díky zranění bubeníka jedné a nemoci zpěváka druhé původně avizované kapely) na změnu v programu. Nikoliv ale na úkor kvality. Návštěvníci si druhé kolo užili o něco více než první a byli vidět už i před vystupujícími, kde mnohdy prováděli odvážné taneční kreace. Bavili se tak i ti "kamennější" a to nejen muzikou. Po bezmála čtyřhodinovém maratonu plném tvrdé amatérské, leč kvalitně podané, tvorby se nakonec poprvé z vítězszví (a přímého postupu do semifinále) radovali domácí The Bone Collector, před kapelou Demiurg a náhradníky Segment.

Tož tak. Co dodat??? Ještě jednou díky všem, kdo pravidelně chodí, díky partnerům a všem kdo nám fandí. Díky a vše nej do Nového roku!!! A hlavně se přes svátky moc neo., ať se dožijete našich dalších akcí. Už třeba pracujeme na dalším Inkubátoru.

vítězní The Bone Collector

Slon

7.12.2004

Nazdar bando

Hlásím co se stalo nového. Za prvé - třetí kolo Líhně proběhne až v lednu - ustoupili jsme podobné akci, na které budou hrát i vítězové a účastníci předchozích ročníků ve stejný den. Zamiřte tedy v sobotu 18.12. na tradiční havířovskou Vánočku (kde a kdy najdete na www.mesto-havirov.cz a za námi až první pátek v novém roce 7.1. Samozřejmě se ale potkáme na Stružníku tuto sobotu 11.12. od sedmi večer!!! Bude to stejný náhul jako minulý týden, ale popořadě…

První kolo je za námi

Proběhlo v sobotu 4. 12. v areálu Stružník v Havířově a měly na něm vystoupit 4 kapely. Zaplaťpánbů, že jsme to tak vymysleli, protože jinak by nebylo na co koukat. Nemoci totiž nechodí po horách, ale po lidech a tak se nevyhnuly ani členům hned dvou skupin, které měly původně vystoupit (Basta Fydly z Karviné a Saveyourself z Chropyně). Dvojici zbylých (havířovských Rumštajn a jablunkovských Witch Hammer) tak narychlo doplnila z náhradníků hardrocková instrumentální kapela Alchemy z Krnova. Na domácí půdě měl samozřejmě největší úspěch místní Rumštajn, ale u poroty složené z hudebníků, novinářů a zástupců pořádající Wiking Agency zvítězil nakonec Witch Hammer z Jablunkova, který postupuje do jarního semifinálového kola. Druzí skončili právě Rumštajn a třetí místo těsně zbylo pro Alchemy. Všichni zúčastnění si odnesli dary od sponzorů, všichni návštěvníci pak dárek - jedno Pepino Gratis. Kdo nebyl může to napravit ve druhém zmíněném kole, už v sobotu 11. 12. od 19.00 hod., kdy se na Stružníku v Havířově utkají havířovští The Bone Collector, karvinští Demiurg, zlínský Segment a snad i čtvrtá kapela, kterou momentálně řešíme… Bubeník Flying Brains má totiž podle posledních informací zlomenou ruku - prý magor… Půjde tedy už podle seznamu kapel o pěkný hardrockový až hardcoreový nářez! Tož v sobotu, nebo na našich stránkách kdykoliv…

vítězný Witch Hammer

Slon

25.11.2004

Je to tady - začínáme!

Několikaměsíční příprava čtvrtého ročníku soutěže amatérských hudebníků pod názvem Berentzen Líheň 2005 je u konce! Na konci týdne jsme se poprvé sešli s “pány porotci” a vybrali kapely pro první čtyři kola…A můžu vám říct, že to byla docela pakárna!

Z bezmála sedmi desítek přihlášených skupin jsme měli původně vybrat do osmi kol po třech, ale to fakt nešlo, tak jsme se rozhodli, že vám nadělíme do každého kola ještě jeden soutěžní bonus – kapelu odněkud zdaleka. Protože totiž věhlas BL stále roste – uslyšíte už i kapely z Kutnohorska, Brněnska atd. To je co??? Takže v jedno kole hned čtyři za pouhých 40,- Kč a to k tomu ještě dostane dárek od firmy Pepino… Hádejte, co???

A jak to bude probíhat? Všechna kola i semifinálová proběhnou v Havířově na Stružníku (pro neznalé – fotbalový stadion po Bludovickým kopcem – na velké křižovatce směrem rádoiby do lesů a po cca 500 metrech v dolině do Letní zahrady…) vždycky od 19.00 hodin a každá kapela bude mít vždycky hodinu na zvuk a vystoupení. Po čtyřech hodinách by měla mít porota jasno ve vítězi – odměníme ho chutným Berentzenem a dalšími cenami (poukazem na nákup v hudebninách M&M&Music Šenov, dárky Radegastu, firmy Pepino). Něco určitě zbude (díky šlechetnosti partnerů) i na další umístěně … Vítěz postoupí do semifinále, které možná doplníme o některou kapelu z druhého místa atd atd… až do finále. To proběhne tradičně před několikatisícovým publikem šestého ročníku hudebního festivali Inkubátor 2005 ve dnech 10.-11.6.2005 na zatím neznámém místě (jednáme s městem o zpětném přesunu do Havířova – ledy se snad prolomily…)

Asi Vás bude zajímat, koho na prvních kolech uvidíte – tak jo!

1. kolo – 4.12.2004: Hard and Heavy sabbat
Basta Fydly - Karviná
Witch Hammer – Jablunkov
Saveyourself – Chropyně
Rumštajn - Havířov

2. kolo – 11.12.2004: Death metal Hard core session
Demiurg - Karviná
Jesus Om – Hronov
Flying Brains – Skuteč
The Bome Collector - Havířov

3. kolo – 18.12.2004: Poprock and…
Quitko - Ostrava
The Open – Karviná
Blue Apples – Kutná Hora
Podráždíme kocoura - Havířov
Tož přijďte, těšíme se na vás už 4.prosince! Váš Slon…

Díky patří partnerům:
Likérka Berentzen www.berentzen.cz
Pivovar Radegast www.radegast.cz
Nahrávací studio Bluestudio Třinec www.bluestudio.cz
Výrobce prezervativů pro každý den Pepino www.pepino.cz
Centrum hudebních nástrojů M&M&Music Šenov www.klaviry.cz
Extra rádio Helax www.helax.cz
Grafické studio Ateliér Eye www.atelier-eye.cz
Město Havířov www.havirov-city.cz

13.11.2004

Nazdar, nespíme…

Po krátkém období relativního volna (jen na webu - jen si nemyslete) se už zase budeme potkávat pravidelně na těchto stránkách… Blíží se Berentzen Líheň (první kolo už 4.12. na Stružkíku v Havířově !!!), kde se budeme potkávat každý víkend snad až do března a budou to super pařby s živýma muzikantama, což je jinak v Havířově celkem problém… Do 4. ročníku Berentzen Líhně se nám zase přihlásilo asi 70 kapel, takže se nás tentokrát nad rozhodováním koho nechat hrát musí sejít víc… Vystoupit všechny z finančních důvodů nemůžeme nechat (pořád tady pro to není vhodný klub), tak budeme bohužel vybírat. Dobrou zprávou ale je, že se nám (na rozdíl od dalších podobných soutěží a koncertů v okolí) letos ozvaly úplně nové formace z dalekých krajů (Klatovsko, Brněnsko, Ústecko), takže budou mít místní formace možnost srovnat své kvality s celou ČR. Hned až bude jasno napíšu více… Jo, a máte rádi JAZZ? Tak vzhůru do havířovského jazzového klubu - v neděli 21.11. tam od sedmi díky havířovské MKS a taky nám proběhne luxusní tříhodinový jazzový maratón!!! My tam určitě budeme…

23.9.2004

Héééj, muzikanti, jste tady???

Vyhrajte natáčení dema ZDARMA!!!

Nejstarší soutěž amatérských hudebníků v regionu – Berentzen Líheň - opět začíná! Od této chvíle přijímáme přihlášky na adresách slonina@volny.cz, nebo Ladislav Slowik, Ladova 5/292, 736 01 Havířov, a měly by k nám dorazit do konce října (výjimky fuckt jen výjimečně J). Každá přihláška musí obsahovat název kapely a místo odkud pochází, nějaké info o historii, obsazení, kontakt a hlavně nahrávku alespoň dvou písní, které co nejlépe charakterizují styl kapely. Demo může být na jakémkoliv nosiči a v jakémkoliv formátu (mejlem MP3) a kvalitě – jsme zvyklí i na ožrané kazety z garáží a přežili jsme jejich poslech J… A jak to bude dál? Nejdříve si naše miniporota poctivě poslechne všechny nahrávky… Potom je rozdělí do soutěžních kol a pak vám zavoláme, kdy si zahrajete na Stružníku v Havířově. Určitě půjde o nějaký ten pátek v období od 19. listopadu někdy do konce dubna… Tam každý soutěžící vymáčkne ze svého nástroje co se dá, aby přesvědčil pětičlennou porotu letitých hudebníků o svých kvalitách a o tom, že právě on má postoupit do semifinále… Dostane nějakou drobnou cenu a vystoupí na stejném místě znovu v semifinále někdy v dubnu a pokud opět uspěje, na Inkubátoru 2005 (šestém to ročníku…) bude muset přesvědčit o svých kvalitách tisícihlavé publikum… Právě lidi totiž určí celkového vítěze a přiřknou mu cenu v hodnotě 10 000,- Kč – natočení demosnímku v Bluestudio Třinec ZDARMA!!! I ostatní finalisté dostanou zajímavé ceny, takže je o co hrát… A protože muzika je hlavně o muzice, proč si nezahrát v Havířově na Stružníku, když to jinde v tomhle městě „mladých“ nejde… Takže, muzikanti, nahrávejte a pište…

Probudíme Havířov k životu!!!

SLON


Berentzen Líheň poznala vítěze
Součástí festu Inkubátor 2004 bylo finále dalšího, už čtvrtého ročníku, soutěže amatérských hudebníků Berentzen Líheň. Hlasovali návštěvníci a po vyslechnutí všech čtyř finalistů rozhodli takto: 1. Čtyři dohody (Ova-Ha) vyhrály možnost nahrát demo za 10 000,- Kč v Bluestudio Třinec, 2. Jednoduše (Fulnek) nakoupí zdarma doplňky hudební aparatury v ostravských hudebninách Jan Petro v ulici Na Nábřeží v hodnotě 6 000,- Kč, 3. Joys (Ostrava) nakoupí ve stejných hudebninách u řečeného “Brauna” za 3 000,- Kč. Bramborová medaile tentokrát zbyla na čtvrtou kapelu Nagauč (Ova).

Další akce!
Neusnuli jsme na tunách faktur, ani nás neodvezli s mrtvicí po fesťáku do nemocnic a tak pokračujeme v započatém díle. Chystáme pro vás několik akcí (úspěšně jsme už i nějaké zvládli…), takže něco blíže o nich. Blíží se další ročník soutěže amatérských hudebníků Berentzen Líheň, kterou vyhlásíme oficiálně někdy v září, nicméně hlásit se můžete už teď na mejlu slonina@volny.cz. Podmínky budou stejné jako loni, tedy uvést základní info o sobě, poslat dvě písničky a hlavně přiložit telefonní kontakt. Loni jsme měli deset kol, letos možná ještě pár přibude a soutěžit se bude zřejmě v novém hudebním klubu v Havířově, nebo v některém spřáteleném klubíku v okolí. V každém kole vždy vystoupí tři kapely z nichž jedna postoupí do semifinále. Do finále zřejmě opět postoupí po dvou semifinálových večerech čtyři finalisti… Podrobnosti ještě pilujeme, nicméně už nyní se hlaste…

Od prvního ročníku INKUBÁTORU jsme přemýšleli, jak nechat vystoupit veřejně co největší množství amatérských hudebních skupin. Festival sám pro to nebyl vhodný (příliš finančně náročný a hlavně časově omezený), proto jsme se rozhodli vytvořit regionální soutěž s férovými pravidly pro všechny vystupující. Několikakolová soutěž se semifinálovými a nakonec i finálovými koncerty si získala za tři roky existence slušné renomé a přijala přihlášky více než tří stovek kapel. Už v druhém ročníku jej vzala pod patronát firma Berentzen, která jej zaštítila jménem a pomohla s finančním zajištěním. Soutěžící vždy obdrží hodnotné ceny, které jim v budoucnu mohou pomoci se ještě zdokonalit (doplňky hudební aparatury, možnost nahrát demosnímek…) V prvním ročníku vyhrála funky skupina Windy, která se od té doby stále zlepšuje a stoupá na žebříčku úspěšnosti nejen v rodné Ostravě. Druhý ročník vyhrála havířovská skupina Šumy and Brumy, která zase předvedla velmi neotřelý styl. Hlavním partnerem soutěže je již druhou sezónu výrobce lehkých likérů firma Berentzen, která již přislíbila záštitu i nad ročníkem příštím.
Děkujeme…

Jak je na tom Berentzen Líheň 2004?
Opět se přihlásilo několik desítek hudebních kapel z celého kraje a po předvýběrových kolech (kdy kvůli finanční náročnosti neprošla část přihlášených uchem organizátorů) se v osmi předkolech od listopadu 2003 do února 2004 před porotou střetlo 24 účastníků. V prvním a druhém semifinále se následně utkalo v havířovském společňáku po šesti nejlepších a už v březnu se rozhodlo, že do finále postoupí ostravské partičky Jednoduše, 4 dohody, Joys a rovněž frýdecko-místecký Nagauč. Jen tak mimochodem - šéfem semifinálové poroty byl třeba Pepa Streichl… Finále proběhne na festivalu Inkubátor 2004 v odpoledních hodinách v sobotu 12. června. O vítězích budou rozhodovat sami návštěvníci, tak si to nenechejte ujít. A hostem Berentzen Líhně bude vítěz obdobné soutěže Coca-Cola Popstar mariánskolázeňští 100°C!!!
0

Sponzoři


© Havířovský inkubátor 2004